YAPTIĞIM GÜZEL UĞRAŞLAR

2008-12-16 23:30:00

MERHABA SEVGİLİ ARKADAŞLARIM. ÖNCELİKLE GEÇMİŞ KURBAN BAYRAMINIZI KUTLU OLSUN. EEE BANA SORARSANIZ "BAYRAMDA NE YAPTIN?" DİYE. DİNLENME FIRSATI BULDUM. YEMEKLER HAZIRLADIM. MİSAFİRLERİMİ AĞIRLADIM DA FOTOĞRAFLARINI ÇEKMEYİ UNUTTUM. HANİ BENİM ELİMDEN FOTOĞRAF MAKİNASI DÜŞMEZDİ. AH AH. NEYSE ANLATMAKLA YETİNEYİM. BAYRAMDA NE GİDER. TABİİ Kİ TATLILAR. AMA BU SEFER BAKLAVA YAPMADIM. GEÇEN BAYRAMDA YAPTIKLARIMI EKLERİM. SÜTLAÇ YAPTIM. ET YEMEĞİ OLARAK BABAMIN SEVDİĞİ, BİZİMKİLERİN DE BAYILARAK YEDİĞİ KURUFASULYE VE PİRİNÇ PİLAVI. AA YANIDA TURŞU OLMAZ OLUR MU. SOFRALAR KURULDU, YEMEKLER YENİLDİ, KAHVELER İÇİLDİ VE DERKEN TATLIYA SIRA GELDİ. NEYSE BİZİMKİLERDEN TAM NOT ALDIĞIMDA YORGUNLUĞUM GEÇTİ. TEKRARDAN BÖYLE GÜZEL BAYRAMLARA DİYORUM.
CANIM ARKADAŞLARIM, LİMONU ÇOK SEVİYORUM. KABUKLARIYLA BİRLİKTE YEMEYİ ÇOK SEVİYORUM. HELE KOKUSU HARİKA DEĞİL Mİ.
CANIM ARKADAŞLARIM, EE BOŞ DURMAYAYIM DEDİM, ÖRGÜDE ÖREYİM DEDEİM. BU YELEĞİ, SEVGİLİ KUZENİMİN KIZINA ÖRDÜM. BAYRAMDA HEDİYE OLARAK VERDİM. ÇOK BEĞENDİLER. BELKİ SİZLERDE BEĞENMİŞSİNİZDİR. AMA NASIL YAPTIĞIMI SORMAYIN. BİR GECEDE BİTİRDİM. YAKADAN BAŞLADIM. SONRA KOLLAR İÇİN İLMEKLER BIRAKTIM, KOLLARI ÖRMEK İÇİN ÖRMEDEN BIRAKTIĞIM İLMEKLERİ ÖRDÜM. DERKEN ETEK KISIMLARINI DA DANTEL HAVASI OLSUN DİYE TIĞLA TAMAMLADIM. EEE OLMUŞ Dİ Mİ.
HAFTA SONU GENELLİKLE AİLLELERİN BİR OLDUĞU BİR ZAMANDA, SABAH KAHVALTISINDA YUMURTA PİŞİRİRİM. YALNIZ YUMURTA OLMAZ, PEYNİR, ZEYTİN, REÇEL (REÇELİ YAPARKEN SİZE PÜF NOKTASI, LİMON TUZU VEYA LİMON SUYU KOYMAM. REÇELLİK MALZEMEM NE KADARSA AĞIRLIĞI, ÖRNEĞİN, 1 KG ÇEKİRDEKLERİNDEN AYIKLANMIŞ VE RENDELENMİŞ AYVAYA 1 KİLO TOZ ŞEKER KOYARIM. AYVANIN ÇEKİRDEKLERİNİ ŞEKER KOYMADAN ÖNCE AYVAYLA BİRLİKTE SU KOYARAK EZİLECEK DURUMA GELENE KADAR PİŞİRİR, SONRA ŞEKERİ KOYAR KAYNATIRIM. O ZAMANNNNNNN REÇELİN RENGİ KARARMAMIŞ OLUR.), TEREYAĞ, OLURSA SUCUK, DOMATES, SALATALIK, YEŞİLBİBER. KIZARMIŞ EKMEK VEEEEE YANINDA BENİM ÇOOOOK SEVDİĞİM ÇAYYYYY. GENÇLERİMİZE DAHA DOĞRUSU BENDE DAHİL OLMAZSA OLMAZ DEDİĞİM SÜÜÜÜT. ÇAYI ÇOK SEVMEME RAĞMEN SÜTÜDE ÇOK SEVİYORUM. KONU NEREYE GİDİYOOOOR. İŞTE SABAH KAHVALTISINDA YUMURTAYI YAĞDA PİŞİRDİM. BENDE GÜLEN YÜZ MODELİ YAPMAK İSTEDİM. SİZLERDE KAHVALTI YAPARKEN YÜZÜNÜZDE GÜLÜMSEME EKSİK OLMASIN. YALNIZ KAHVALTIDA DEĞİL, HER ZAMAN GÖNLÜNÜZ MUTLU YÜZÜNÜZ GÜLEÇ OLSUN. SİZLERİ ÇOOOOK SEVİYORUM. SEVGİLERİMLE... 

1161
0
0
Yorum Yaz