EYVAH MİSAFİR GELDİ NE YAPACAĞIM

2006-06-16 15:36:00

TELEFON SESİNİ DUYDUNUZ MU? EVET BEN DUYDUM ÇÜNKÜ BİZİM TELEFON ÇALIYOR. GİDİP BAKIYORUM VE HEYECANLI BİR ŞEKİLDE ALO DİYORUM. KARŞI TARAFTAN TATLI BİR SES. MERHABA CANIM, SANA OTURMAYA GELİYORUM.

 

İŞTE BENİ GÖRECEKSİNİZ O ZAMAN HANİ DEDİM YA TELAŞE MÜDÜRÜYÜM. NE YAPACAĞIMI ŞAŞIRIRIM.

İSTER İNANIN İSTER İNANMAYIN!!!! MİSAFİR GELİYOR DEDİM YA, NE YAPSAM YÜZÜME GÖZÜME BULAŞTIRIYORUM.

KEK YAPSAM KABARMIYOR,

EKMEK KIZARTSAM YANIYOR,

BÖREK YAPSAM HAMUR OLUYOR.

SANKİ MİSAFİRLERE NİYE GELMİŞSİNİZ DER  GİBİ OLUYORUM. MAHÇUP TAZE GELİN GİBİ BOYNUM BÜKÜK ÜZÜNTÜM KABARMIŞ AYNI KAHVENİN KÖPÜĞÜ GİBİ TAŞACAK,

EH BU HALDE HANGİ MİSAFİR BENİ BEĞENİR VE DE GELMEK İSTER.

 

NEYSE BU YARI ŞAKA YARI CİDDİ MEVZUMUZU BIRAKIPTA ŞÖYLE GÜZEL Mİ GÜZEL KOLAY MI KOLAY PEYNİRLİ BÖREK TARİFİNE GEÇEYİM.

 

MALZEMELERİMİZİ SIRALAYALIM.

2 YUFKA  (2 - 4 - 6  ADET OLARAK ÇOĞALTABİLİRSİNİZ. YUFKALARIN SAYISI ARTTIKÇA AŞAĞIDAKİ  MALZEMELERDE  ARTMIŞ OLACAK)

250 GR BEYAZ PEYNİR

MAYDANOZ AZ VEYA ÇOK İSTEĞİNİZE BAĞLI

1 YUMURTA SARISI

1 ÇAY BARDAĞI SU

1 ÇAY BARDAĞI SIVI YAĞ

ÇÖREK OTU VE SUSAM

 

YAPILIŞINA GEÇELİM.

2 ADET YUFKANIN BİRİNCİSİNİ MASAYA SERİYORUZ. SU VE YAĞI İKİ KISIMA (HER YUFKA İÇİN)  AYIRARAK KULLANIYORUZ. SU VE YAĞLA GÜZELCE SIVIYORUZ.  İKİNCİ YUFKAYI DA BİRİNCİNİN ÜZERİNE SERİYORUZ VE AYNI İŞLEMİ YAPIYORUZ.

YUFKALARIN DIŞ KENARLARINI BİRBİRİNE DEYECEK ŞEKİLDE ORTADA BİRLEŞTİRİYORUZ. AYNI BOHÇA YAPAR GİBİ  AMA  ÜST ÜSTE KAPATMIYORUZ, DİĞER KENARLARIDA ORTADA BİRLEŞTİRİYORUZ VE KARE GÖRÜNÜMÜNÜ ELDE EDİYORUZ. BUNU YAĞLANMIŞ TEPSİYE YERLEŞTİRİYORUZ. SONRA PEYNİRİ EZİP MAYDONOZU KIYDIKTAN SONRA HER İKİSİNİ KARIŞTIRIP (İSTERSENİZ BİR YUMURTAYIDA KOYUP PEYNİRLE KARIŞTIRABİLİRSİNİZ. YUKARIDA VERDİĞİM YUMURTANIN DIŞINDA) PEYNİRİ TEPSİDEKİ YUFKANIN ORTASINA KOYUYORSUNUZ. HANİ KARE SEŞLİNDEYDİ YA BUNUN İÇİNE KOYDUĞUMUZ PEYNİRİ İKİNCİ BİR KARE YAPIYORUZ. O DA NASIL OLUYOR.

 

(BURADA PEYNİRİ KOYMADAN KATLAMIYORSUNUZ) SİZE NASIL ŞEKİL OLUŞTUĞUNU ANLATMAK İÇİN YAZIYORUM. YUFKANIN KÖŞELERİNİ KATLAYINCA ORTADA BİR KARE OLUŞUYOR YA İŞTE O KARE ŞEKLİNE PEYNİRİ YERLEŞTİRİYORSUNUZ.

 

YUFKANIN KÖŞELERİNİ ORTADA BİRLEŞTİRİYORSUNUZ. ÜZERİNE YUMURTANIN SARISINI SÜRÜYORSUNUZ VE ÇÖREK OTU İLE SUSAMI SEPTİKTEN SONRA ISITILMIŞ FIRINA KOYUYORSUNUZ. ÜZERİ PEMBE RENGİNDE KIZARINCA ÇIKARIP BİRAZ SOĞUDUKTAN SONRA SERVİS YAPIYORSUNUZ.

 

YAZARKEN SANKİ ON SAAT GEÇTİ AMA SİZ BUNU YAPARKEN NE KADAR ÇABUK OLUYORMUŞ DİYECEKSİNİZ. BEĞENDİĞİNİZİ UMUYOR SİZLERE AFİYET OLSUN DİYORUM. AMAN DİKKAT EDİN ÇOK SICAK YİYİPTE AĞZINIZI YAKMAYIN.

 

İSTEYEN ÇAY YAPIP İÇER, İSTEYEN AYRAN YAPIP İÇER, İSTEYENDE YA KOLA YA DA MEYVE SUYU İÇER.

 

HAVALAR SICAK OLSADA ÇAY ÇOK İYİ GİDER DEĞİL Mİ AMA.

 

SEVGİLERİMLE İYİ HAFTA SONLARI DİLİYORUM.

 

 

 

1483
0
0
Yorum Yaz